LAMPY BAKTERIOBÓJCZE

LAMPY ASEPTYCZNE W MEDYCYNIE

OŚWIETLENIE PRZECIWBAKTERYJNE W SZTUCE LEKARSKIEJ

Światło w medycynie odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego specjalistycznemu oświetleniu do tej branży stawia się bardzo wysokie warunki i wymagania. Podobnie jest z lampami bakteriobójczymi. Dzięki emitowanemu przez nie promieniowaniu UV-C są zabójcze dla zarazków, zwalczają drobnoustroje w szpitalach, gabinetach lekarskich i kosmetycznych. Działają niezawodnie wszędzie tam, gdzie chcemy się pozbyć chorobotwórczych bakterii. Mając na uwadze dużą rotację pacjentów np. w przychodni lekarskiej, ambulatorium czy gabinecie dentystycznym, oświetlenie tego typu zapewnia hermetyczne warunki zarówno dla pacjentów jak i lekarza specjalisty. W naszej ofercie znajdą Państwo lampy antybakteryjne do bezpośredniego działania, charakteryzujące się wysokim promieniowaniem UV. Ponadto proponujemy także lampy bakteriobójcze przepływowe, które za pomocą wentylatora filtrują skażone powietrze zatrzymując kurz i inne zanieczyszczenia.

LAMPY PRZECIWGNILNE W PRZEMYŚLE

ŚWIATŁO ANTYBAKTERYJNE W INDUSTRIALIZACJI

Oświetlenie zwalczające bakterie i zarazki ma zastosowanie nie tylko w medycynie. Również w przemyśle m. in. spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym wykorzystuje się specjalistyczne światło antyseptyczne. Przemysłowe lampy bakteriobójcze przepływowe skutecznie podnoszą poziom czystości mikrobiologicznej w procesie produkcji. Oświetlenie to skutecznie dezynfekuje duże pomieszczenia, głównie tam gdzie odbywa się proces pakowania i produkcji spożywczej. Miejsca typu: hale, magazyny, pakownie, ciągi komunikacyjne oczyszczane są z bakterii, pleśni, grzybów czy drożdży. Zaletą tych lamp jest niewątpliwie niski poziom poboru energii elektrycznej. Ponadto są one odporne na bardzo trudne warunki pracy oraz są wykonane są ze stali kwasoodpornej. W przemyśle stosuje się także drugi rodzaj lamp antybakteryjnych o wysokim stopniu ochrony IP65, czyli o punktowym zasięgu działania, gdzie wykorzystuje się promieniowanie UV. Zaleca się, aby świetlówki bakteriobójcze były ofoliowane, co zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających w pomieszczeniu (produkcyjnym bądź innym publicznym) w momencie mechanicznego uszkodzenia się lampy.

LAMPY ODKAŻAJĄCE W OBIEKTACH PUBLICZNYCH

OŚWIETLENIE ANTYSEPTYCZNE W SZKOŁACH, BIURACH, HOTELACH ITP.

Wszędzie tam gdzie nagromadzenie ludzi w jednym miejscu jest lub może być duże, prawdopodobieństwo rozwoju wszelkich szkodliwych zarazków wrasta ogromnie. Dlatego też nie można zapomnieć, aby projektując i urządzając duże obiekty publiczne typu szkoły, przedszkola, uniwersytety, biura lub pomieszczenia open space, galerie i centra handlowe, dworce, kina, restauracje, stadiony i hale sportowe, siłownie, centra fitness, hotele, itp. pominąć tak ważny aspekt jakim niewątpliwie są lampy przeciwbakteryjne. Podobnie jak w medycynie i przemyśle, także w publicznych miejscach wykorzystuje się zbliżone rozwiązania. Znajdą tu zastosowanie aseptyczne lampy przepływowe NBVE oraz bezpośredniego działania NBV. Lampy antybakteryjne w znacznym stopniu poprawiają jakość i czystość powietrza w przestrzeni publicznej. Przeprowadzone badania potwierdzają bardzo wysoką skuteczność dezynfekcji powietrza przy użyciu lamp bakteriobójczych.

LAMPY ANTYBAKTERYJNE W DOMACH

OŚWIETLENIE ASEPTYCZNE DO UŻYTKU DOMOWEGO

Z roku na rok wzrasta odsetek populacji na świecie, który cierpi na różnego rodzaju alergie, w tym także uczulenia na grzyby oraz pleśnie. Dlatego coraz bardziej zasadnym staje się stosowanie we własnych domach lub mieszkaniach lamp przeciwgnilnych, antybakteryjnych. Oświetlenie aseptyczne w znacznym stopniu oczyszczają powietrze w pomieszczeniach prywatnych. Przyczyniając się do komfortu zdrowotnego wielu uczulonych osób i nadwrażliwych na zanieczyszczenia powietrza, także atopików, ludzi z objawami alergii skórnej. Bardzo dobrym rozwiązaniem do domowego użytku są ultrafioletowe lampy przeciwbakteryjne o działaniu bezpośrednim i przepływowe lampy antybakteryjne.