LAMPY MEDYCZNE

LAMPY MEDYCZNE

NOWOCZESNE OŚWIETLENIE DO GABINETÓW LEKARSKICH

Wysokie wymogi stawiane oświetleniu medycznemu spełniają tylko nieliczne oprawy o stopniu oddawania barw najbardziej zbliżonym do światła słonecznego. Takie lampy nie tylko dają duży komfort pracy, ale także dzięki specjalnym przesłonom nie oślepiają pacjentów. Jeśli korzystamy z niezbyt nowoczesnych systemów oświetleniowych w gabinecie to praca w tych warunkach bywa bardzo męcząca. Słabe odwzorowanie kolorów, migotanie światła czy też efekt olśnienia, to wszystko cechy źle dobranych opraw. Np. w chirurgii bardzo ważnym aspektem jest kolor krwi, za który odpowiada wskaźnik R9, w kosmetologii bądź dermatologii kolor skóry, którego odpowiednikiem jest R13. Do dobrej oceny barwy krwi najlepiej nadają się bardzo dobrej jakości lampy LED, typowe świetlówki w ogóle nie nadają do tego. Kolor skóry najlepiej odda nam specjalistyczny LED oraz świetlówka, pozostałe rodzaje lamp nie zdają egzaminu. Zakup lamp wiszących lub sufitowych to inwestycja na kilka dobrych lat, dlatego też warto się zastanowić co będzie oświetlać miejsce pracy lekarza bądź specjalisty, w którym spędza większość swojego dnia.

LAMPY DENTYSTYCZNE

IDEALNE ŚWIATŁO DLA STOMATOLOGII

Dobór oświetlenia w gabinecie stomatologicznym wiąże się z wyborem specjalistycznych lamp podlegających określonym kryteriom. Muszą być one dostosowane nie tylko do obowiązujących norm PN-EN 12464-1, ale jednocześnie spełniać dobrze swoje zadanie. Przy określaniu naturalnego koloru zęba dla uchwycenia poszczególnych odcieni barw należy korzystać z białego światła o wysokiej temperaturze barwy. Jednocześnie stosować specjalne, elektroniczne zasilanie źródeł światła, które eliminuje efekt stroboskopowy, tzw. pulsowanie światła. Chodzi o to, aby świetlówki/LEDy rozświecane były przynajmniej 30000 razy na sekundę, co praktycznie nie oddziałuje na układ nerwowy i nie obciąża wzroku.

LAMPY KOSMETOLOGICZNE

BARDZO DOBRE OŚWIETLENIE W SALONACH URODY

Lampy światła dziennego, czyli emitujące światło najbardziej zbliżone do naturalnych warunków zewnętrznych to obecnie duży problem. Najistotniejszą rolę w doborze tego typu lamp jest odpowiednia barwa światła i oddawanie barw. Dlatego tak ważne jest dla kosmetologa i dermatologa, żeby światło emitowane przez lampę oddawało właściwy kolor skóry. Uważa się, że stosowanie lamp wyposażonych w świetlówki jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak w czasach rozwoju technologicznego oprawy LED z wielkim powodzeniem zastępują nieśmiertelne „jarzeniówki”, bo doskonale odwzorowują kolory, a to jest niezbędne w wymienionych wyżej branżach. W naszej ofercie znajdziesz certyfikowane lampy do gabinetów wykorzystywane w kosmetologii i dermatologii zgodne z normą oświetleniową.

LAMPY DERMATOLOGICZNE

OŚWIETLENIE LECZĄCE CHOROBY SKÓRNE

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów przemysł oświetleniowy nie skupia się tylko i wyłącznie na odpowiednim doświetleniu miejsc pracy specjalistów, ale również produkuje sprzęt, który pomaga w leczeniu. Takim przykładem mogą być lampy stosowane w dermatologii do leczenia łuszczycy i innych schorzeń skórnych. Sprzęt, który jest wyposażony w odpowiednie świetlówki, służy do naświetlania ultrafioletem całego ciała w celu zwalczenia choroby skóry. Wszystkie tego typu lampy są wyrobami medycznymi w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych spełniających wymagania Dyrektywy 93/42/EEC i są wpisane do Rejestru Wyrobów Medycznych.

LAMPY ANTYDEPRESYJNE

SPRZĘT DO ŚWIATŁOTERAPII

Kolejnym bardzo dobrym przykładem na wykorzystanie oświetlenia w celach prozdrowotnych jest tak zwana światłoterapia. Położenie geograficzne naszego kraju nie sprzyja do odpowiedniego całorocznego nasłonecznienia powierzchni lądowej, a co za tym idzie również i nam doskwiera brak słońca w okresach jesieni i zimy. Co osiemnasta osoba na świecie cierpi z powodu okresowej chandry, dwie trzecie tych osób nawet nie jest tego świadoma. Niedobór światła słonecznego można zastąpić wykorzystując jasne i sztuczne oświetlenie z lampy antydepresyjnej. Taka terapia zwalcza smutek i lęk, likwiduje kłopoty z koncentracją i wahaniami nastroju, przywraca motywację i chęć do działania, obniża senność. Sprzęt spełnia wszelkie wymagania medyczne i może być stosowany również w salonach urody i gabinetach kosmetycznych.